שני, 13 מרס 2017 09:39

טל גלבוע ארדון הוונדרוומן האמיתית

חגית B.Oz עודכן לאחרונה בראשון, 28 אוגוסט 2022 09:14 , נוצר בשני, 13 מרס 2017 09:39

12512243_10154024083078468_6921276351486985311_n.jpg

טל גלבוע ארדון היא וונדרוומן אמיתית. בת 43, אמא ל 3 ילדים, רעיה, אומנית המעבירה סדנאות בקדרות, גולשת ויוגיסטית מגבעת ח"ן.

ישבתי איתה לשיחה מעניינת על סאפ, יוגה ומה שבינהם…

היי טל מה שלומך?

טוב תודה

ספרי קצת על עצמך

אני קדרית 20 שנה, אומנית קרמיקה בוגרת בצלאל, נשואה לדודי ארדון – צלם מקצועי ומנהלת אורח חיים של עצמאית. יש לנו 3 ילדים מקסימים – ליה בת 11 גולשת מעולה, גבע בן 8 רוצה להיות שחקן NBA ועידו בן 5 שהוא כמו דולפין קטן.

איך הגעת לתחום הספורט והגלישה בפרט?

כל חיי הייתי מוקפת בספורט, הוריי שלחו אותי לחוגים רבים בינהם: שחייה, ריקוד פנטומימה וקרקס. בגיל 16 היה לי חלום לגלוש רוח – החלום הזה לא התממש כמו הרבה חלומות אחרים עקב משבר בנישואי הוריי (משבר גדול) שהכריח אותי להיות במצב של הישרדות, לא יכולתי בעצם להתעסק בתחביבים ובחלומות הייתי חייבת לשמור על עצמי עקב המשבר.

לאחר שנים התחלתי לתרגל יוגה, לאחר 20 שנה של תרגול החלטתי לעבור קורס מורים והיום אני מורה ליוגה.

איך קרה המעבר של אותה נערה בת 16 להגשמה של היום?

הגעתי לסאפ ממש במקרה דרך חברים, ראיתי פרסומת בפייסבוק – בדיוק חגגתי יום הולדת 40 ואמרתי לעצמי "זה הזמן", הגעתי לקבוצת חתירה ועד מהרה הסתבר שזה אפשרי, לא רק שזה אפשרי זה היה ממש טבעי לי, כמו חיכה לי כל השנים, התאהבתי בגלישת סאפ ומשם זה המשיך לגלישת גלים ולחתירה תחרותית.

איך זה בא לידי ביטוי בחיים שלך היום?

מעבר לניהול עסק הקדרות והיותי אמא, כשיש גלים אני בים, יש לי אימון פעם בשבוע עם מאמן ובנוסף מתחילה להעביר אימוני סאפ-יוגה שזה שילוב בין 2 עולמות שאני כל כך אוהבת.

אמרת שאת מתחרה בארץ?

התחרויות הן תחרויות חתירה, התחלתי לפני חמישה חודשים ובמאי האחרון זכיתי במדליה (מחייכת).

מה היתרונות של הסאפ ומהם היתרונות של היוגה?

אני אחרי אחת השנים הקשות של חיי, אבי חלה בפרקינסון והחלה התמודדות פיזית, רגשית ומנטאלית – המחלה וההתמודדות עם המצב החדש זרקה אותי לכל מיני מקומות ובקלות אפשר לאבד איזון, אחד היתרונות הבולטים של הסאפ נוגע בדיוק במקום הזה, העבודה עם הסאפ והיוגה היא אימון על איזון פנימי וחיצוני, אימון על שיווי משקל, על ריכוז, התמודדות עם סיטואציות מפתיעות וגמישות.

העבודה והאימון גרמו לי לתחזק את המקומות האלו בי ולבוא מוכנה לקראת ההתמודדות הבאה ומעל הכל זה ממלא באנרגיות ונותן כוח!

היום כבר יודעים ממחקרים שעשו שאימון של יוגה משפיע על התאים במוח ותורם לרוגע שלווה איזון וכמו כן מיטיב איתנו ועל בריאותינו.

מעבר לזה עצם העובדה שאני מתאמנת ועוברת תוך כדי אימון אתגרים כמו הים הגדול, גלים ומצבים רגשיים משתנים מעצימה את היכולת שלי להאמין בעצמי ולהאמין שאוכל להתמודד אם כל מה שיבוא בדרכי וזה המסר הכי חשוב מכל הסיפור – החיים מפתיעים והיכולת שלנו להסתגל למצבים משתנים קובעת הרבה מאוד, גיליתי על עצמי שאני יכולה להתמודד גם עם קושי גדול וזה חיזק אותי מאוד!

מה זה הסאפ-יוגה?

הסאפ יוגה זה טרנד עכשווי שתופס תאוצה מאוד גבוהה בארץ ובחו"ל שקשור לספורט בחוץ עם קשר ישיר לטבע.

האימון מאתגר אותנו עוד קצת כי הסאפ לא יציב מה שמצריך מאיתנו ריכוז גבוה יותר, עבודה עמוקה יותר ומאומצת יותר.

האמון מתקיים בשעות הבוקר המוקדמות וכולל מדיטציית בוקר בים – השילוב של ים, סאפ ויוגה מבטיח לנו יום רגוע יותר נטול לחצים, רמת התמודדות גבוהה יותר עם האתגרים ושמחה בלב.

13663519_10155115668617627_558481977_o.jpg

תגידי טל, בתור אמא ל 3 ילדים ואומנית עסוקה איך נראה השבוע שלך?

פעמיים בשבוע אני מלמדת קדרות, פעמיים בשבוע מלמדת סאפ יוגה, יש לי פעם בשבוע אימון יוגה ואימון גלישה מעבר לזה יש את המטלות השוטפות של טיפול בבית ובילדים, השבוע שלי עמוס בדברים שאני אוהבת ונהנית לעשות, זה אמנם מאתגר וישנם וויתורים אבל השילוב בין כל העולמות גורם לי סיפוק ואושר רב, העיסוק בכל התחומים תורם לי בכך שהילדים שלי מתבוננים בי ורואים אמא שמגשימה את עצמה, מבחינתי אני מראה להם שאפשר להגשים חלומות למרות האתגרים, בנוסף הסובלנות, הסבלנות, יכולת ההכלה, היכולת להתפשר במערכת היחסים והיכולת לתקשר גדלים ומשפיעים עלינו בבית באופן ישיר לטובה.

אמרת שבעלך עוסק בצילומי ספורט, מה הייחודיות שלו?

דודי ארדון, בן זוגי האהוב והמוכשר הוא צלם ומורה לצילום כבר 30 שנה, בנוסף הוא גם גולש, תמיד היתה לו נגיעה לספורט אתגרי ולגלישה בפרט, בין היתר היה מדריך סנפלינג.

השילוב בין תחום הצילום והספורט הוא שילוב שהביא המון יצירתיות וכיפיות לחיים שלנו.

מי פונה לדודי לצילום?

בעיקר גולשי גלים, סאפ ורוח, הייחוד של דודי זה שהוא מצלם מהמים מה שנותן זוויות צילום מיוחדות ותמונות מרהיבות. (מוזמנים להציץ בעמוד האינסטגרם של דודי).

טל לסיום יש לך מסר שהיית רוצה להעביר לאנשים?

כן. אל תנסו להעתיק ממורים ומדריכים, היו אתם עצמכם, גלו את עצמכם בתוך כל תהליך שאתם עוברים. כשאתם באים ללמוד ממישהו תיקחו את מה שמתאים לכם, תנסו לראות איפה זה פוגש אתכם ומעבר לזה בואו לים, בואו לגלוש סאפ, זה קל ומתאים לכל אחד.

תודה רבה טל יקרה, את אישה מעוררת השראה.

גם לטל יש עמוד אינסטגרם פעיל ומרשים בו תוכלו להציץ, וגם ליצור איתה קשר דרך הפייסבוק כאן.

אני שמחה שזכיתי להכיר אותך – נתראה במים!

13493257_10155060886707627_1715270678_o.jpg

 

מעוניינים בפעילות אקסטרים?
מלאו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם
שם
אנא הזן שם
טלפון
אנא הזן טלפון מלא כולל קידומת
דוא"ל
אנא הזן כתובת דוא"ל חוקית
מעבד...