שני, 20 יולי 2015 13:19

סקי מים, וויקבורד ווויקסרף מידע מקצועי

חגית B.Oz עודכן לאחרונה בראשון, 02 אפריל 2023 11:35 , נוצר בשני, 20 יולי 2015 13:19

סקי מים הנו ענף ספורט המבוצע מעל פני המים. זהו ענף המוגדר כפעילות פנאי ונופש, והוא פופולארי מאוד במדינות בהן יש מקווי מים שקטים יחסית וללא גלים המתאימים לקיום הספורט: אגמים, נהרות ומפרצי ים. בסקי מים הגולש נגרר על ידי סירת מנוע מהירה באמצעות חבל המסתיים בקצהו במוט אנכי ובו אוחז הגולש.

מהם מגלשי הסקי?
מגלשי הסקי בעבר היו מורכבים מעץ אך כיום רוב המגלשיים עשויים מחומרים מורכבים המבוססים על פיברגלס, כאשר המאחז לרגלי הגולש עשויים מגומי. אורכם של המגלשיים דומה לאורכם של מגלשי סקי שלג מלבד העובדה שמגלשי סקי מים הנם רחבים יותר וגם החיבור לרגלי הגולש גמיש יותר.

מהן מהירויות הגלישה הנהוגות?
מהירות הגלישה נקבעת לפי מהירות הסירה אשר גוררת את הגולש. המהירות המקובלת לגולשים מתחילים היא בדרך כלל 25-35 קמ"ש, כאשר המהירות המקובלת לגולשים מתקדמים היא בדרך כלל 40-55 קמ"ש.
המפתיע הוא שקל יותר לגלוש במהירויות גבוהות מאשר בנמוכות, זאת כיוון שכוח העילוי על פני המים ויציבות הגלישה גדולים יותר במהירות גבוהה.

כיצד מתחילים?
בדרך כלל גולשי הפנאי לומדים תחילה לגלוש עם שני מגלשיים וככל שמיומנותם עולה הם מתקדמים לגלישה במגלש אחד שבו ממוקמות כפות הרגליים זו אחר זו.

היכן ניתן ללמוד בישראל?
בישראל קיימים שני מוקדים עיקריים המתאימים לסקי מים. האחד באגם הכינרת והשני במפרץ אילת. בנוסף, החל משנת 1989 פועל בפארק מנחם בגין, בדרום תל אביב, אתר סקי מים שבו הגולשים נגררים באמצעות כבלים המונעים במנוע נייח, בניגוד לגרירה המקובלת באמצעות סירת מנוע. האגם הנו אגם מלאכותי בשטח של 50 דונם ופועל כמעט בכל ימות השנה להוציא עונת החורף.

מהי גלישת וויקסרף?
גלישת וויקסרף הנה גלישת גל המתבצעת מאחורי הסירה. הגל עצמו נוצר מבוכנות מיוחדות אשר מייצרת הסירה ויועדו למטרה זו (חשוב לציין שזוהי סירה ייעודית לספורט זה). הגלישה מדמה את אותה התנועה כמו גלישת גלים ומבוצעת על גלשן גלים המיועד לכך וללא רצועות לרגליים. בתחילה הגולש מחזיק במוט האחיזה של החבל ולאט לאט, כאשר הוא מרגיש יציב ובטוח על הגלשן, הוא עוזב את החבל וממשיך לגלוש על הגל שהסירה מייצרת.

מהי גלישת וויקבורד?
וויקבורד הוא ענף ספורט המשלב מרכיבים מענף גלישת גלים, הסקייטבורד והסקי. הוויקבורד הנו גלשן דו כיווני בעל רצועות אחיזה המחוברות לרגלי הגולש. גלשן זה מאפשר לגולש לגלוש הפוך: עם הרגליים או אחורנית (טכניקה אשר נקראת SwitchStance). גלישת הוויקבורד מאפשרת ביצוע קפיצות, ביצועים ותרגילים מדהימים ובעלי סטייל כגון: 180, 360, פלייר, ריילי, בק פליפ ועוד רבים שהומצאו וכמובן יומצאו בעתיד כבכל ספורט אקסטרים מתפתח ובעל סגנון.

גלישת וויקבורד הנה קלה יחסית לתחומי ספורט אחרים כגון: גלישת רוח, גלישת גלים וקייטסרף. הגלשן מחובר לרגליו של הגולש באמצעות רצועות מיוחדות המקנות אחיזה בטוחה, נוחה ויציבה כאשר סירה או כבלים גוררים אותו מעל פני המים. בעזרת המהירות של הסירה הגולש יכול להישאר יציב מעל פני המים. אורכו של גלשן המיועד לוויקבורד הוא באורך של כמטר וחצי, גלשן רחב וקל משקל מאוד. אחרי מספר פעמים של תרגול ותוך כדי ההסברים תוכלו לגלות שהנכם מצליחים בכל פעם להחזיק מעמד יותר ויותר זמן במהלך הגרירה.

מעוניינים בפעילות אקסטרים?
מלאו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם
שם
אנא הזן שם
טלפון
אנא הזן טלפון מלא כולל קידומת
דוא"ל
אנא הזן כתובת דוא"ל חוקית
מעבד...