שלישי, 19 מאי 2015 15:02

צלילה ספורטיבית מידע מקצועי

חגית B.Oz עודכן לאחרונה בשלישי, 29 נובמבר 2022 19:04 , נוצר בשלישי, 19 מאי 2015 15:02

ספורט הצלילה מאפשר לבני האדם לרדת מתחת לפני המים ולחזות בעולם תת ימי מרהיב וססגוני, עולם המלא בחיים שלמים, עם יצורים שרואים רק בתמונות או בסרטים. ההמצאות בסביבה שאינה טבעית לבני אדם מחייבת שמירה על כללי בטיחות והתנהגות נאותה בסביבה בכדי לא להזיק לה ולחיים בתוכה.

מהי צלילה ספורטיבית?
צלילה ספורטיבית הנה צלילה עם מכלי חמצן. זוהי צלילה קלה, מהנה ואחת הפעילויות הספורטיביות הבטוחות ביותר. אדם המחליט לצלול מחויב בלימוד והכשרה נדרשת לצלילה ולשימוש נכון בציוד. הלימודים אינם קשים אך דורשים אחריות , למידה ויישום.

האם יש צורך בכישורים מיוחדים על מנת לצלול?
אין כל צורך בכישורים מיוחדים על מנת לצלול וכל אדם יכול להתנסות בצלילת היכרות. אדם המעוניין לקבל רישיון צלילה מוסמך לעומק 20/30 מטר יצטרך להירשם לקורס כוכב אחד / כוכב שני בבית ספר מסודר ומוכר.

מהי צלילת הכרות?
צלילת הכרות הנה התנסות בחוויית הצלילה המאפשרת לחוות את העולם התת-ימי ללא כל צורך בכישורים מיוחדים או הכשרה מיוחדת. צלילת ההכרות הנה מפגש ראשוני וקסום ביותר עם עולם הצלילה. 

האם כל אחד יכול להשתתף בצלילת הכרות?
כל מי שגילו 8 ומעלה ובעל בריאות תקינה יכול להשתתף ולחוות צלילת הכרות.

מהי משך צלילת ההכרות ועומקה?
הזמן הכולל הנו 90 דקות כאשר זמן הצלילה נטו הנו כ - 60 דקות. עומקה של הצלילה הנו 6 מטרים. בתחילה מתבצעת התארגנות הכוללת: חתימה על הצהרת בריאות, התאמת הציוד ופגישה עם מדריך הצלילה האישי אשר יסביר את אופן מהלך הצלילה. לאחר תרגול קצר המתבצע בעומק עמידה תחל הצלילה. המדריך צמוד אליכם בכל מהלך הצלילה ועד להסרת הציוד בסיום הצלילה.

האם צלילת ההכרות מקנה לי את האפשרות לצלול עצמאית?
בהחלט לא. צלילת ההכרות אינה מאפשרת צלילה עצמאית אלא מהווה אך ורק התנסות חווייתית ראשונה בעולם התת ימי. במידה והנכם מרגישים כי ברצונכם להמשיך ולהכיר עולם זה, תוכלו להירשם לקורס כוכב אחד ואף להמשיך לקורס כוכב שני.

באילו מצבים בריאותיים יתכן ולא תתאפשר צלילה?
כאמור לפני הצלילה עליכם לחתום על הצהרת בריאות (עבור קטין החתימה תתבצע ע"י הורה). קיימים מצבים בריאותיים אשר עלולים למנוע מכם את האפשרות לצלול כגון: בעיות לב, בעיות נשימה, דלקת אוזניים, סינוסים, אסטמה, אפילפסיה, סוכרת, ניתוחים ומחלות שונות, שימוש בתרופות או כדורים מסוימים ועוד.

האם נשים בהריון יכולות לצלול?
חל איסור על נשים בהריון להשתתף בפעילות צלילה.

מהו קורס כוכב אחד (צולל במים פתוחים)?
קורס צולל מים פתוחים או קורס כוכב אחד, הנו הקורס הבסיסי ביותר בעולם הצלילה. במהלך הקורס נלמדים יסודות הצלילה, כללי התנהגות בסביבה הימית, תכנון הצלילה וכיו"ב. הלימוד נעשה בחלקו בשעורים עיוניים ובחלקו בתרגולים מעשיים.

מהם תנאי הקבלה לקורס כוכב אחד
מי שמלאו לו 12 שנים ביום פתיחת הקורס (מתחת לגיל 18 יש צורך באישור הורים), מילוי שאלון רפואי ובמידת הצורך בדיקה אצל רופא צלילה מורשה אשר יאשר האם החניך כשיר להתחיל את הקורס. בנוסף, יש לעבור מבחן שחייה.

מהו משך קורס כוכב ראשון ומהו תהליך הלימוד?
משך קורס כוכב אחד הנו כחמישה ימים כאשר במהלכו מתקיימים לימודים עיוניים ולימודים מעשיים. במהלך הקורס עוברים יומיים של לימודיים מעשיים בבריכה או במים מוגנים ועוד 6 צלילות. ביום האחרון של הקורס התלמידים מקבלים שיעור העשרה בצלילה עם אוויר מועשר בחמצן (ניירוקס). על מנת לממש הכשרה זו יש לקנות את הספרים הנדרשים ואת התעודה.

מהי מהות ההסמכה שמקבלים בסיום קורס כוכב אחד?
בסיום הקורס ולאחר שהתלמיד סיים את כל מטלות הקורס, הוא יקבל תעודת צולל מים פתוחים מטעם IANTD או CMAS . שתי התעודות מוכרות ומכובדות בכל מקום בעולם ומאפשרות לצולל לצלול עד לעומק של 20 מטר עם בן זוג בדרגה אחת מעל לפחות.

מהו קורס צלילה כוכב שני (צולל מים פתוחים מתקדם)?
קורס צלילה כוכב שני מומלץ לעבור מיד לאחר סיום קורס כוכב ראשון. משך הלימודים של שני הקורסים, אחד לאחר השני, הוא 7 ימים. קורס צולל מים פתוחים מתקדם או קורס כוכב שני מהווים את הדרגה השנייה בעולם הצלילה. בקורס זה יעשיר הצולל את ידיעותיו על העולם התת- ימי, ישפר את מיומנויות הצלילה שלו ויהפוך לצולל מתקדם.

מהם תנאי הקבלה לקורס כוכב שני (צולל מים פתוחים מתקדם)?
מי שמלאו לו 15 שנים ביום פתיחת הקורס (מתחת לגיל 18 יש צורך באישור הורים), מילוי שאלון רפואי ובמידת הצורך בדיקה אצל רופא צלילה מורשה אשר יאשר האם החניך כשיר להתחיל את הקורס. בנוסף, עליו להיות צולל כוכב אחד, בעל ביטוח צלילה בתוקף (צלילת ריענון תתבצע לפי הצורך).

מהו משך קורס כוכב שני ומהו תהליך הלימוד?
משך קורס כוכב שני הנו יומיים ומורכב משני מפגשים כאשר בכל מפגש מבוצעות 3 צלילות. במהלך הקורס ילמדו מיומנויות צלילה כגון: ניווט, סריקה, הצלה, סובב ימי ועוד.

מהי מהות ההסמכה שמקבלים בסיום קורס כוכב שני?
בגמר הקורס והשלמת כל המטלות יקבלו החניכים תעודת צולל מים פתוחים מתקדם מטעם IANTD או מטעם CMAS . שתי התעודה מאפשרות לצלול בכל מקום בעולם עד לעומק של 30 מטר, עם בן זוג בכל דרגה שהיא ובהתאם למגבלות העומק.

מהי צלילת ריענון ולמי היא מיועדת?
צלילת ריענון מיועדת לצוללים מוסמכים אשר לא צללו זמן רב. צלילת ריענון כוללת בטיחות בצלילה, חזרה על תכנון צלילה וביצוע צלילה בשילוב תרגילים. לאחר ביצוע התרגולות ברמה הנדרשת יינתן אישור על ביצוע צלילה.

מהו קורס צולל סקובה ולמי הוא מיועד?
קורס צולל סקובה הינו קורס צלילה המיועד לכל החפץ ללמוד צלילה ואין ביכולתו לבצע קורס צלילה בסיסי מלא. משך הקורס: יומיים, כל צולל המוסמך לדרגת צולל סקובה יוכל לחזור בכל זמן ולהשלים את יתרת ההכשרה לדרגת צולל מים פתוחים בכל מועדון של ארגון IANTD-CMAS בישראל.

מעוניינים להתחיל לצלול? למידע על קורסי צלילה, לחצו על הלינק הבא - לחץ כאן

מעוניינים בפעילות אקסטרים?
מלאו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם
שם
אנא הזן שם
טלפון
אנא הזן טלפון מלא כולל קידומת
דוא"ל
אנא הזן כתובת דוא"ל חוקית
מעבד...